RK73H1ETTP4023F
Mfr.Part #:
RK73H1ETTP4023F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors SMD/SMT 0402 402 kΩ Composition:Thick Film 100 mW 1 %
ParameterValue
Composition(Kit Type)Thick Film
Resistance402 kΩ
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance1 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.4 mm
Number of Terminations2
Power Rating100 mW